Książki dobre na wszystko

Czytaj dziecku jak najczęściej,a przynajmniej 15 minut przed snem.To ważne, bo czytanie rozwija wyobraźnię i pamięć.Każdy zetknął się z w/w cytatem. Czy jest on słuszny? Oczywiście!! Czytanie to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Warto przekazać ten fakt naszym dzieciom. W dobie komputerów, telefonów i wszechobecnej techniki dzieci nie mają czasu pochylić się nad książką, a przecież to właśnie książki pobudzają wyobraźnię i przenoszą nas w świat marzeń. Nie da się ukryć, że czytanie także uczy. Dzieci, które często obcują z książką, posiadają o wiele bogatszy zasób słów i nie mają problemów z ortografią i gramatyką.Kiedyś moja wiekowa już ciocia wchodząc do pokoju stanęła przy regale z książkami i powiedziała, ze dom bez książek to dom bez duszy.

Ja zgadzam się z nią całkowicie, dlatego chcę w tym dziale polecać książki dla naszych Maluchów, które są interesujące i warte przeczytania.

POLECAM!

Autor : Herve Tullet

Tytuł : Naciśnij mnie

oprawa : twrada

stron : 56

cena : ok 25 zł

Książka bardzo prosta w przekazie. Każde dziecko zrozumie jej treść. Zachęca do zabawy poprzez interakcje, do których namawia dzieci. Czytelnik bowiem dmucha na książkę, potrząsa nią, klaszcze naciska i wskazuje.

Uczy kolorów i kształtów.

Książka dla dzieci od : 2 lat

Udostępnij wpis:
  Kategorie: Poczytaj mi Mamo. Autor: Marika Kaczmarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  O Marika Kaczmarek

  Jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywam głównie podczas pracy w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Prywatnie jestem mamą 3-letniej Sary i 7-miesięcznego Arturka. Czas spędzony z dziećmi uważam za wyczerpujący aczkolwiek bardzo radosny i pełen wrażeń czas :) Staram się by dzieciństwo moich maluchów obfitowało w ogrom miłości i dobrą zabawę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>