Projekt SAMO_SIĘ – tydzień szósty

Tydzień szósty przesunięty o zbawienne siedem dni :) Dziękujemy :) Przygotowania przedświąteczne oraz kreatywność, która ostatnio mną zawładnęła podczas tworzenia świątecznych ozdób skutecznie uszczupliły mój czas. Mam jednak nadzieję, że zdążymy przed północą :D

→ → → PROJEKT SAMO_SIĘ ← ← ←

Temat na mijające dwa tygodnie to : Dla przyszłych inteligentów w okularach

Nie ukrywam, że temat trudny do zrealizowania z 10-miesięczniakiem :) Szczególnie takim co to każde zadanie jakie mu zaproponuje pożera z prędkością światła. Dosłownie. Wszystko ląduje w jego buźce :)

Nie zrażona jednak poczynaniami synka zaczęłam realizację tematu :) Pierwsze co przyszło mi na myśl – to czerwone zabawkowe okulary starszej siostry synka :) Wygląda w nich genialnie i chciałam go w nich uwiecznić, żeby móc zaprezentować mojego „inteligenta”. Koniec końców okulary nie wypaliły z dwóch powodów. Stwierdziłam, że buźka synka nie będzie pokazywana publicznie to raz, a dwa okulary córki jak na złość gdzieś się zapodziały :)

Temat wybitnie kojarzył nam się z molami książkowymi. Ja już nim jestem a córka i synek najprawdopodobniej też idą w moje ślady, dlatego takie też były nasze ostatnie dwa tygodnie. Książki, książeczki, literki, cyferki aż głowa pękała a z uszu leciał dym :)

———————————————————————————————————-

Synek uwielbia literki i cyferki. Przekłada je, układa, wydusza i pakuje na miejsce spowrotem. Trochę nieudolnie i nie w to miejsce co trzeba ale po swojemu ;) W czasie takich zabaw powtarzam mu jaką cyferkę lub literkę trzyma w rącze.

Idąc tropem literek i literackich przygód, postanowiliśmy uczyć się czytać globalną metodą Domana :) Polega ona na wzrokowym przyswajaniu ciągu liter z jednoczesnym wypowiadaniem tego słowa przez rodzica. U takich maluszków jak mój synek dwa, trzy słowa na początek wystarczą. Tylko i wyłącznie w formie zabawy.

Ciągnąc temat literek……uwielbiamy książki :) Mamy ich dużo. Mąż mówi, że o wiele za dużo ;) Dzieciaki je eksplorują codziennie i nieustannie zdobywając nową wiedzę na temat otaczającego je świata.

Kategorie: Kreatywnie z dzieckiem. Tagi: . Autor: Marika Kaczmarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Marika Kaczmarek

Jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywam głównie podczas pracy w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Prywatnie jestem mamą 3-letniej Sary i 7-miesięcznego Arturka. Czas spędzony z dziećmi uważam za wyczerpujący aczkolwiek bardzo radosny i pełen wrażeń czas :) Staram się by dzieciństwo moich maluchów obfitowało w ogrom miłości i dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>