PROJEKT TĘCZA – morskie klimaty

DZIEŃ BŁĘKITNY

Wybieramy się za tydzień nad morze dlatego kolor błękitny skojarzył nam się tylko i wyłącznie z lazurem wody (no może nie naszego polskiego Bałtyku ;) ) Do zabawy zaprosiłyśmy kuzyna Sary. Pomysł na morze w butelce spodobał się chyba obojgu :)

Po ostatnich kolorowych dniach zastanawiam się czy Bajdocja też nie zrobi takiego eksperymentu ;)

Potrzebne będą :

  • 2-litrowa pusta butelka po wodzie mineralnej
  • 1 litr wody
  • 1 litr oleju
  • barwnik spożywczy lub atrament
  • kamyki lub muszelki

Plastikową butelkę napełniamy do wodą.

Dodajemy do wody barwnik spożywczy w kolorze niebieskim lub atrament  tak by woda przyjęła piękny błękitny kolor :)

Do zabarwionej wody wsypujemy kamyczki lub muszelki.

To bardzo fajne ćwiczenie sensoryczne. Kamyczki się rozsypują wokół butelki więc trzeba zbierać je z trawy a ta nie takie proste :)

Kiedy w butelce jest już „plaża” wlewamy do niej olej. Może być jadalny lub oliwa dla niemowląt. Najtańszy jadalny jednak nie zrujnuje naszych kieszeni ;)

Efekt naszej zabawy nie wygląda piorunująco na zdjęciach (albo ja nie umiem ich zrobić), ale wierzcie mi że fale się pojawiają :)

Więcej błękitu u dziewczyn :

Bajdocja, Kreatywnik, Karolowa mama,Kreatywnym okiem, Mama w domu, Projekt : Człowiek, Z dziećmi, dla dzieci, o dzieciach

3 komentarzy nt. „PROJEKT TĘCZA – morskie klimaty

  1. Jaki świetny pomysł :) U nas też morze, ale jednak inne. Butelka też chodziła mi po głowie, ale w zupełnie inny sposób. Takie same materiały, a tyle pomysłów :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>