PROJEKT TĘCZA – Rączkowe słoneczko

DZIEŃ ŻÓŁTY

Gorące dni sprawiły, że w ogrodzie i na przydomowym placu zabaw nie szło wytrzymać. Duchota i skwar wykańczały nas totalnie. W domu w tak piękną pogodę dzieci też nie chciały siedzieć, dlatego przeniosłyśmy nasz warsztat na taras w cień i tam stworzyłyśmy żółte, gorące i wesołe słoneczko :)

Potrzebne będą :

  • arkusz papieru/ karton
  • farby
  • pędzle
  • rączki :)

Na hasło „Będziemy malować rączkami” moja córcia aż podskoczyła z radości. Uwielbia mazidła i grzebanie w czymkolwiek :) Chwilę trwało zanim przygotowałam potrzebne nam narzędzia. W tym czasie Sara nie próżnowała…..Zdjęła sobie farby z najwyższej półki w pokoju (nie wiem jakim cudem to zrobiła) i……przetestowała nowe panele…..Nie muszę chyba mówić, że kiedy zobaczyłam na podłodze pełno granatowych śladów małych stópek o mało zawału nie dostałam…..Całe szczęście plakatówki zmywają się prosto.

Zatem kiedy córka zeszła już ze szmatki i z moją pomocą posprzątała swoje”dzieło”, na tarasie wyżyła się twórczo do końca :)

Najpierw rączką umoczoną w farbie napaćkałyśmy żółte koło

Sarze bardzo podobała się konsystencja farby i to, że przechodziła jej przez paluszki :)

Potem z moją małą pomocą odciskałyśmy wokół koła swoje dłonie, które imitowały promienie słońca :)

Mama tez się bawiła :) A co ;)

Później Sara wzięła już sprawy w swoje ręce oraz pędzle i puściła wodze fantazji

Finalny efekt odbiegł nieco od zamierzonego ale jest równie uroczy ;) Dowiedziałam się w tajemnicy od córki, że ta niebieska krecha na ustach słoneczka to….szczoteczka do mycia zębów :D Najważniejsza jest higiena :)

Zajrzyjcie również na blogi innych kreatywnych mam :)

2 komentarzy nt. „PROJEKT TĘCZA – Rączkowe słoneczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>