Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

W Polsce pozycja brafitterki stała się znana dopiero nie dawno. Do tej pory nie mówiło się w ogóle o dobrze dobranym biustonoszu odpowiednim do wielkości biustu. W świadomości Polek rozmiar miseczki F to ogromny biust, który utrudnia codzienne funkcjonowanie, tymczasem piersi w tym rozmiarze ma co czwarta z nas!

Kiedy jako nastolatka zaczęłam kupować biustonosze, w każdym sklepie do jakiego poszłam, sprzedawczynie mówiły mi na oko, że mój rozmiar to 75B. Do dziś to najpopularniejszy rozmiar kupowany wśród kobiet, często o wiele za mały.

Każda kobieta marzy o pięknym dekolcie z jędrnym, zadbanym biustem. Patrząc na gwiazdy telewizji jesteśmy przekonane, że każda z nich ma niebywałe szczęście albo przeszła operację plastyczną. Tak naprawdę seksowny i ponętny wygląd biustu zależy jednak od biustonosza, który założymy. Przede wszystkim musi być w odpowiednim rozmiarze!  Jeżeli założymy stanik zbyt ciasny, z za małymi miseczkami, nie uwydatni to naszych piersi sprawiając ze będą wyglądały na jędrniejsze, a wręcz przeciwnie – biustonosz utworzy nam niekształtne wylewające się górą i bokami ściśnięte buły. Biustonosz zbyt luźny z za dużymi miseczkami, sprawi, że piersi będą niekształtnie opadały w dół, poddając się grawitacji i wyglądając jak dwa worki z piaskiem.

By przekonać się, że rozmiar stanika jest bardzo ważny i zależy od niego wygląd naszego biustu zapraszam do zajrzenia na stronę Stanikomanii, gdzie w dziale Biust na żywo czytelniczki demonstrują spektakularne efekty dokonane zmianą rozmiaru biustonosza, zazwyczaj na większy.

Jak dobrać biustonosz?

Rozmiar

By dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza należy dokonać dwóch pomiarów : obwodu pod biustem i w biuście. Obwód pod biustem mierzymy centymetrem krawieckim, ciasno i na wydechu. Obwód w biuście mierzymy tak by centymetr na plecach jak i na biuście znajdował się na tym samym poziomie, oraz nie ściskając biustu. Oba wymiary zapisujemy na kartce.

Obwód pod biustem

Przykład : obwód pod biustem wg centymetra krawieckiego wyszedł 83 cm, odejmij od tej wartości około 3-4 cm (biustonosze są rozciągliwe i po kilku założeniach na pewno będą luźniejsze), wynik pomiaru 80 cm, będzie rozmiarem obwodu Twojego nowego stanika.

Miseczka

Rozmiar miseczki to nic innego jak różnica między większym a mniejszym wymiarem.

Przykład : obwód w biuście – 97 cm, obwód pod biustem 80 cm czyli 97cm – 80 cm = 17 cm, zatem rozmiar miseczki w tym wypadku to D wg następującego klucza :

  • różnica między obwodami wynosi 10-11 cm : miseczka A
  • różnica między obwodami wynosi 12-14 cm : miseczka B
  • różnica między obwodami wynosi 14-16 cm : miseczka C
  • różnica między obwodami wynosi 16-18 cm : miseczka D itd.

Ramiączka

Jeżeli obwód biustonosza i miseczka są już odpowiednio dobrane, czas skoncentrować się na regulacji ramiączek. Aby zrobić to dobrze, należy założyć biustonosz i skrócić ramiączka tak aby były mocno ściśnięte. Tak mocno aby nie było można podnieść ich wyżej niż 3-4 cm nad ramiona.

Na koniec powinno się podnieść ręce by sprawdzić czy podczas tego ruchu biustonosz nie unosi się w górę, ale doskonale trzyma piersi.

Polecam serdecznie

- Strona na której podając swoje dokładne wymiary obwodu pod biustem i w biuście – otrzymasz prawidłowy rozmiar biustonosza. Wyniki bywają zaskakujące! :)

Elektroniczny bra-fitter

- Strona, na której znajdziesz sklepy w Polsce i na świecie, gdzie otrzymasz fachową pomoc w doborze biustonosza oraz szeroką gamę rozmiarów, nawet tych nietypowych.

Stanikowa Mapa Świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>