Projekt SAMO_SIĘ – tydzień dziewiąty

Czas płynie nieubłaganie a z nim samosiowy projekt. Mamy przedostatni tydzień naszych zmagań. Po ostatnim piłeczkowym szaleństwie nasze najmłodsze tak się rozbrykało, że zasuwa z szybkością rakiety i wstaje gdzie tylko uda mu się wspiąć na nóżki. Temat, który tym razem opracowywaliśmy bardzo wspomogła siostra, która z ogromną dozą cierpliwości stawiała kolejne wieże ;)

————>>>>> PROJEKT SAMO_SIĘ <<<<<———–

Mijający temat to : Zbudowałem i zburzyłem

Od pewnego czasu, drugie imię mojego syna to DESTRUKTOR. I mówię to z ręką na sercu. Nie znałam wcześniej takiego „rodzaju” dziecka bo moja starsza latorośl do ukończenia 1,5 roku kompletnie nie przejawiała niszczycielskich zapędów :) Obce było mi:

  • wyrzucanie wszystkiego z szuflad,
  • ciągnięcie kabli,
  • wyrzucanie czegokolwiek z jakichkolwiek pojemników,
  • zrzucanie wszystkiego ze stołów, półek itp

Teraz wiem co to znaczy ;)

Mój mały DESTRUKTOR w akcji (część zdjęć ze względu na konieczność ratowania mienia jak i zdrowia naszych domowników nie zostanie opublikowania ;) )

Na pierwszy ogień wzięliśmy klocki różnego rodzaju. Drewniane, plastikowe, dla starszych i te z dźwiękiem dla najmłodszych. Siostra cierpliwie układała wieże….

by po chwili…..DESTRUKTOR wkraczał do akcji :)

Następnie zabraliśmy się za naszą ulubioną ostatnio zabawkę. Pudełeczka po jajkach niespodziankach. Do tego kartonik po butach,

chwilka zadumania nad zawartością i……..

trach…..wszystko ląduje na podłodze odbijając się, skacząc i wydając przy tym zabawne dźwięki.

Moje dzieciaki uwielbiają poduchy wszelkiego rodzaju, dlatego postanowiliśmy i z nich zbudować wieże :) Wyglądała uroczo jednak nie postała zbyt długo ;) DESTRUKTOR postanowił, że poduchy lepeij wyglądają w rozsypce.

Na koniec moment destrukcyjnej siły małej rączki ;) Chwilkę później na podłodze wylądował wazonik z bibułowymi kwiatkami córeczki.

Kategorie: Porady. Autor: Marika Kaczmarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Marika Kaczmarek

Jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywam głównie podczas pracy w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Prywatnie jestem mamą 3-letniej Sary i 7-miesięcznego Arturka. Czas spędzony z dziećmi uważam za wyczerpujący aczkolwiek bardzo radosny i pełen wrażeń czas :) Staram się by dzieciństwo moich maluchów obfitowało w ogrom miłości i dobrą zabawę.

Jeden komentarz nt. „Projekt SAMO_SIĘ – tydzień dziewiąty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>