PROJEKT TĘCZA – fioletowy wąż tęczowy

DZIEŃ FIOLETOWY

Lubimy zabawy pacynkami i śmiesznymi stworkami. W swoich zbiorach jednak brakowało nam węża, który syczałby do znanej rymowanki. Zakasałyśmy więc rękawy i powstał kolorowy, fioletowy wąż tęczowy :)

Potrzebne będą :

  • stare, sprane rajstopki dziecięce
  • czerwony filc
  • dwa guziki lub gotowe „oczy”
  • szmatki, wata lub cokolwiek do wypchania
  • klej magic
  • nożyczki

Ciężko było się nam zdecydować na rajstopy z których miał powstać wąż :) Córeczka protestowała bo każde były ulubione mimo, że już od jakiegoś czasu nie do użytku ;)

Odcinamy od rajstop nogawki. Jeśli macie starsze dzieci i większe rajstopki a co za tym idzie dłuższe nogawki, węże wyjdą bardziej spektakularne :)

Nogawkę wypychamy i zszywamy na końcu. Ja do wypchania użyłam starej dziurawej firanki :)

Wycinamy z filcu „buzię” węża i język. Buzię naklejamy a język przyszywamy. Na koniec naklejamy wężowe oczy i gotowe!

Nasz fioletowy wąż w motylki spodobał się nawet naszemu 4-miesięczniakowi :) Gryzł go namiętnie w ogon :)

W ostatni dzień Tęczowego Projektu na niebie wszystkimi siedmioma barwami namalowała się tęcza :) Kiedy zniknęła moja córcia zapytała ze smutną minka „kto ją zmył?”

4 komentarzy nt. „PROJEKT TĘCZA – fioletowy wąż tęczowy

  1. Świetny Wam ten skarpeto – wąż wyszedł :) . Pewnie nie raz jeszcze sporo dobrej zabawy Wam przyniesie… Pozdrawiamy Was serdecznie i pięknie dziękujemy za przyłączenie do projektu. Mamy do Was jeszcze jedną prośbę – propozycję. Na zakończenie/podsumowanie projektu chciałabym na blogu stworzyć tęczową galerię prac, którą stworzymy my – uczestnicy projektu. Dlatego zachęcam Was serdecznie do przygotowania jakieś twórczej propozycji – tym razem we wszystkich tęczowych kolorach i przesłanie nam jej zdjęć na maila kreatywniezdziecmi@gmail.com Na prace czekać będziemy do 15 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>