15 październik – Dzień Dziecka Utraconego

15 październik w Polsce mianowany jako Dzień Dziecka Utraconego jest obchodzony od nie dawna. Niestety cały czas w mentalności Polaków nie ma przyzwolenia na żałobę po stracie dziecka poronionego. Nadal jest to temat obcy i często traktowany jak fanaberia rodziców. Ideą 15 października jest zmiana postrzegania przez społeczeństwo problemów z jakimi zmagają się rodzice dzieci, które zbyt szybko odchodzą. Ból, który towarzyszy tak dramatycznym wydarzeniom pozostawia piętno na cale życie. Często rodzice dzieci utraconych nie otrzymują znikąd wsparcia a bliscy sprowadzają tę sytuacje do rangi zwykłego zabiegu medycznego.

Potrzeba uczczenia pamięci i celebrowania bytności nieobecnego już dziecka jest bardzo silna, dlatego w dniu 15 października w wielu miastach Polski odbędą się spotkania zakończone mszą świętą.

Poznań

  • 13 października w Parku Sołackim odbędzie się spotkanie balonikowe, podczas, którego ok. godz. 13 w niebo zostaną wypuszczone różowe i niebieskie baloniki dla dzieci, które znalazły się już Po Drugiej Stronie.
  • 15 października o godz. 19:00 odbędzie się Msza Św. w Klasztorze O.O Dominikanów przy ul. Kościuszki 99

więcej na stronie : dlaczego.org

Udostępnij wpis:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>