Projekt SAMO_SIĘ – tydzień X

To KONIEC!! Nie wierze….że tak szybko minęło dziesięć tygodni z Projektem SAMO_SIĘ. Naprawdę świetnie się bawiliśmy przez ten czas a organizatorkom dziękujemy za pomysł :)

Nasze wszystkie samosiowe przygody i krótkie podsumowanie znajdziecie TUTAJ.

————>>>>> PROJEKT SAMO_SIĘ <<<<<———–

Temat ostatniego tygodnia : Tematycznie w koszyczku

Metoda Montessori jest znana coraz szerszemu gronu odbiorców, dlatego przygotowując się do kolejnego tygodnia z tematycznymi koszyczkami, postanowiłam wspomnieć choć kilka słów o owej metodzie.

Podejście Montessori

Wszystkie dzieci od urodzenia nastawione są na własny rozwój, na osiągnięcie niezależoności i przejście od dzieciństwa do dorosłości. Metoda Montessori pomaga dzieciom i rodzicom w tym zadaniu. Jej podstawą jest szanowanie naturalnej indywidualności każdego dziecka, jeśli chodzi o jego rozwój fizyczny, umysłowy, duchowy i emocjonalny i kierowaniu go do całościowego wzrostu.

W Metodzie Montessori zapewnione powinno być Przygotowane Otoczenie, w którym dzieci mogą swobodnie pracować z wybranymi przez siebie materiałami. Dzieci mają wrodzoną chęć do uczenia się, a przy tym nauka ich nie męczy, ale raczej zachwyca i czyni szczęśliwymi. Wykonywanie celowych prac przez dziecko pod przewodnictwem dorosłego prowadzi do rozwoju jego koncentracji i samodyscypliny. Dziecko może pracować w zgodzie z własnymi możliwościami, we własnym tempie i w spokoju. Rodzic czy nauczyciel powinni umieć obserwować dziecko i przygotowywać dla niego odpowiednie materiały i zadania, by wspomóc jego chęć dążenia do rozwoju, a nie hamować ją.

 

Zastanawiałam się długo co pokazać Wam w naszych koszyczkach. Pomysłów bowiem mam wiele. Po przemyśleniach padło jednak na tematyczne koszyczki z kolorami, fakturami i materiałami.

KOLOR ZIELONY

KOLOR FIOLETOWY

KOLOR CZERWONY

KOLOR ŻÓŁTY

KOLOR NIEBIESKI

KOLOR RÓŻOWY

KOLOR POMARAŃCZOWY

KOLOR BIAŁY

KOSZYCZEK Z MIĘKKIMI PRZEDMIOTAMI

KOSZYCZEK Z TWARDYMI PRZEDMIOTAMI

KOSZYCZEK Z DREWNIANYMI PRZEDMIOTAMI

KOSZYCZEK Z METALOWYMI PRZEDMIOTAMI

KOSZYCZEK Z PLASTIKOWYMI PRZEDMIOTAMI

ULUBIONE KOSZYCZKI

KOSZYCZEK Z PIŁKAMI

KOSZYCZEK Z KLAMERKAMI

KOSZYCZEK Z JAJKAMI NIESPODZIANKAMI

KOSZYCZEK Z KSIĄŻECZKAMI

Ufff….koszyczków u nas mnóstwo i chętnie się w ten sposób bawimy. Odkrywanie kolejnych skarbów jest jednym z ulubionych zajęć synka.

Jeden komentarz nt. „Projekt SAMO_SIĘ – tydzień X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>