Sposoby na mdłości w ciąży

 

Najczęstszą przyczyna mdłości jest niedobór witaminy B6 i podwyższony poziom betaHCG .O ile niedobór wit B6 można uregulować, o tyle wysoki poziom gonadotropiny po prostu taki będzie i powinien nas cieszyć, ponieważ oznacza on, że zarodek dobrze zagnieżdża się w macicy. Są jednak sposoby, które pomogą złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Do najczęściej stosowanych możemy zaliczyć na przykład:

 • spożywanie dużej ilości produktów zawierających wit. B6, a więc : bananów, chudego mięso, ryb, kapusty, kalafiora, marchewki, szpinaku, kiełków pszenicy, ziarna soi i orzeszków ziemnych.
 • 10 minut przed wstaniem z łóżka warto przekąsić coś lekkiego i popić szklanką herbaty lub wody. Może to być kanapka przygotowana poprzedniego dnia, banan, garść orzeszków, herbatniki, sucharki.
 • zjadanie małych a częstych posiłków, nie dopuści do uczucia głodu i ciężkości na żołądku jak po zjedzeniu obfitego obiadu.
 • herbata z dodatkiem imbiru łagodzi odruchy wymiotne, a herbata z mięty, melisy i rumianki nudności.
 • w ciągu dnia należy dużo pić, szczególnie wodę mineralną niegazowaną, która w razie uciążliwych wymiotów zapobiegnie odwodnieniu.
Udostępnij wpis:
  Kategorie: Ciąża, Porady. Autor: Marika Kaczmarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  O Marika Kaczmarek

  Jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywam głównie podczas pracy w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Prywatnie jestem mamą 3-letniej Sary i 7-miesięcznego Arturka. Czas spędzony z dziećmi uważam za wyczerpujący aczkolwiek bardzo radosny i pełen wrażeń czas :) Staram się by dzieciństwo moich maluchów obfitowało w ogrom miłości i dobrą zabawę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>