Klocki kukurydziane – hit ostatnich tygodni

Jakiś czas temu nosiłam się już z zamiarem kupna klocków kukurydzianych. Kilka miesięcy temu widziałam je po raz pierwszy w którejś telewizji śniadaniowej. Ciągle jednak odkładałam zakup a potem kompletnie o owych klockach zapomniałam.

Przypomniały mi się ostatnio kiedy w domu trzymał nas nieustannie hulający na dworze wiatr i deszcz. Kupiłam jeden z mniejszych zestawów za około 25 zł, żeby zobaczyć na czym w ogóle polega fenomen.

Momentalnie kiedy otworzyłyśmy z córcią pudełko – klocki kukurydziane skradły nasze serca. Cała rzecz polega na tym by zmoczyć dołączoną do zestawu szmateczkę, maczać na niej klocki i łączyć je ze sobą :) Można je zduszać, przycinać i formować a potem kleić za pomocą zwykłej wody!

Pamiętacie jak zajadaliśmy się chrupkami kukurydzianymi, moczyliśmy je językiem a potem do niego przyklejaliśmy? Ktoś wpadł na tak prosty i genialny pomysł i klocki kukurydzane gotowe ;)

Ulepione z klocków figurki są bardzo trwałe i jak na razie nie zepsuły ich nawet małe łapki mojej córki :)

Podsumowując :

  • klocki w 100% naturalne i biodegradowalne a co za tym idzie BEZPIECZNE dla dziecka.
  • żywe, wesołe kolory klocków zachęcają do zabawy
  • świetne do zabaw sensorycznych
  • trwałe wbrew pozorom
  • rozwijające wyobraźnie
  • jeśli Twoje dziecko przez przypadek weźmie je do buzi nie stanie się nic złego :) to przecież zwykła chrupka!

POLECAM SERDECZNIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>