Podsumowanie projektu SAMO_SIĘ

Mija dziesiąty, ostatni już tydzień Projektu SAMO_SIĘ, w którym wzięliśmy udział. Od początku listopada, tydzień w tydzień, mamy z kilkunastu blogów publikowały w swoich wirtualnych przestrzeniach tematyczne pomysły na zabawę z niemowlętami. Wydawać by się mogło, że z tak małymi dziećmi nie idzie się bawić, jednak nie jest to prawda. Dowodem na to jest kilkaset blogowych wpisów uwieczniających kreatywność i wyobraźnię rodziców oraz radość i zadowolenie pociech.

Zabawy z dziećmi są fascynujące i warto spędzać z nimi każda wolną chwilę. To zaprocentuje w przyszłości. Dzieci z którymi rodzice spędzają czas na zabawie szybciej się rozwijają, czują się potrzebne i kochane. W czasach kiedy światem rządzą komputery i telewizja a dzieciaki ślepo wpatrują się w bajki – nie ma miejsca na beztroską zabawę, wygłupy z rodzicami, pójście na spacer czy lody. A szkoda! Bo relacje, które budujemy z dziećmi zagłębiając się w ich dziecięcy świat są inwestycją w przyszłość.

Drogi Rodzicu z ręką na sercu odpowiedz, kiedy ostatnio :

  • czytałeś swojemu dziecku książkę?
  • układałeś wieżę z klocków lub stawiałeś twierdze?
  • odgrywałeś scenki lalkami lub misiami?
  • tańczyłeś w rytm wesołej muzyki?
  • śpiewałeś piosenki?
  • łaskotałeś do upadłego?
  • opowiadałeś o otaczającym je świecie?

Dawno? Może czas to zmienić? Może nie jest jeszcze za późno??

 

PROJEKT SAMO_SIĘ

Podsumowanie


Kategorie: Kreatywnie z dzieckiem. Autor: Marika Kaczmarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Marika Kaczmarek

Jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywam głównie podczas pracy w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Prywatnie jestem mamą 3-letniej Sary i 7-miesięcznego Arturka. Czas spędzony z dziećmi uważam za wyczerpujący aczkolwiek bardzo radosny i pełen wrażeń czas :) Staram się by dzieciństwo moich maluchów obfitowało w ogrom miłości i dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>