Projekt SAMO SIĘ – tydzień ósmy

Nasze perspektywiczne zabawy odbywają się codziennie a ich rozwój idzie w przód razem z rozwojem naszego maluszka :)

——->>>> PROJEKT SAMO_SIĘ <<<<——–

Zmiana Perspektywy to dzisiejszy temat projektu SAMO SIĘ.

Ostatnimi czasy synek zaczął przemieszać się po całym domu co skutecznie umożliwia mu zmieniane perspektywy w otaczającym go świecie. Raz wstaje na nóżki, innym razem na czworaka przemierza pokoje, często też poleguje na brzuszku.

Zabawy :

  • kulka w kubek - synek uwielbia kiedy do plastikowego kubeczka wrzucam mu żółte pudełeczko po jajku niespodziance. Kiedy tylko ów żółte jajko wskakuje do kubka synek momentalnie odwraca kubek do góry dnem i jajko ląduje na podłodze.

Synek wyrzuca kuleczkę z kubka tak błyskawicznie że nie sposób ująć tego momentu na zdjęciu ;)

  • a kuku – kiedy bawimy się w szukanie, synek śmiesznie przekręca główkę i patrzy na nas bokiem zaśmiewając się przy tym do łez.
  • lot nad podłogą – ulubiona zabawa, która dostarcza nam radosnego chichotu synka. Udając samolot kręcimy się wokół własnej osi.
  • turlanie kuleczek - metalową puszkę układamy na podłodze otworem w stronę maluszka i pokazujemy jak turlane przez nas kuleczki wpadają do środka chowając się w puszce.

  • świat do góry nogami – z tej perspektywy świat wygląda o wiele ciekawiej a synek bardzo lubi w ten sposób patrzeć na bawiącą się siostrę :)
  • poznajemy świat – z rożnych perspektyw : z wózka, z przyczepki rowerowej, przez okno, szybę w samochodzie i chustę

  • zmiana pozycji – od momentu kiedy w ostatnim tygodniu bawiliśmy sie piłeczkami a nasz synek ruszył z miejsca już chyba nic nie jest wstanie go zatrzymać ;) Jego ulubione miejsce to łazienka. Niezaprzeczalnie :)

Kategorie: Kreatywnie z dzieckiem. Autor: Marika Kaczmarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Marika Kaczmarek

Jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywam głównie podczas pracy w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Prywatnie jestem mamą 3-letniej Sary i 7-miesięcznego Arturka. Czas spędzony z dziećmi uważam za wyczerpujący aczkolwiek bardzo radosny i pełen wrażeń czas :) Staram się by dzieciństwo moich maluchów obfitowało w ogrom miłości i dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>