Dzień Pluszowego Misia – 25 listopad (najpopularniejsze misie w Polsce)

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochanym przyjacielem prawie wszystkich dzieci. W naszym domu ilość pluszaków staram się ograniczać (choć nie zawsze mam wpływ na prezenty ;) ) jednak misie kupuję co roku na Mikołaja ze znanej telewizyjnej akcji charytatywnej.

Misiaki towarzyszą dzieciom nie tylko w formie przytulanek, znajdziemy je też w wielu bajkach. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych misiów w Polsce :)

Miś Puchatek -  znany jest na całym świecie. Przygody Puchatka i jego przyjaciół są już legendą a cytaty z książki żyją w każdym z nas.

Moje ulubione cytaty :D

„Nie można tkwić uparcie w swoim kącie lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich.”

„Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar.”

„Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli… Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.”

”Jeśli będzie Ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez Ciebie.”

Miś Uszatek – któż nie zna tego uroczego misia z klapniętym uszkiem? I choć wielu zarzuca tej bajce dziwne przesłanie, z racji tego ze tylko Uszatek w swojej wiosce mieszkał bez rodziców to i tak dzieciaki go uwielbiają.

 

 

Miś Paddington – inteligentny a przy tym bardzo wesoły miś mieszkający z kochającą go rodziną. Książki opowiadające historie niedźwiadka to obowiązkowe lektury każdego malucha.

 

 

Miś Yogi – cóż tu dużo mówić :) humor, spryt i zawsze pusty żołądek misia sprawiają, że zaśmiewamy się do łez.

 

 

 

Miś Koralgol – zawsze zastanawiałam się kto wymyślił imię dla tego misia :) Do teraz łamie mi się język kiedy je wypowiadam :D

 

 

Miś Kudłatek – wesoły, rezolutny misiek, który razem z przyjaciółmi uczy dzieci tolerancji i dobrej zabawy.

 

 

 

Miś z niebieskiego domu – misiek tak wielki, że chciałoby się go cały czas przytulać :) Poznałam go stosunkowo nie dawno bo około 12 lat temu :)

 

 

Miś Zdziś – to nasze odkrycie ostatnich miesięcy. Humor, wyobraźnia i tolerancja to słowa, które określają głównego bohatera.

 

 

Gumisie – któż z nas nie zna soku z gumijagód?? :) Misiaki podbijały ekrany telewizyjne w latach ’90 – tych  XX wieku.

 

 

Troskliwe misie – trudno zapomnieć o uroczyć kolorowych misiakach, które swoją magią zaczarowały nie jedno dziecko.

 

 

Znacie jeszcze jakieś inne misie,  o których nie wspomniałam?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>