Imię dla dziecka

Dokonanie wyboru imienia dziecka nie powinno dokonywać się pod wpływem emocji. Imię to bardzo ważna rzecz, gdyż towarzyszy nam do końca życia. To z nim człowiek identyfikuje się. Rodzice nie powinni ulegać chwilowej modzie, ulubieni bohaterowie serialowi przeminą z wiatrem, a imię nadane dziecku pozostanie. Weźmy pod uwagę nazwisko tak, aby dodając imię nie wyszło z tego przysłowiowe masło maślane. Obce imiona w połączeniu z typowo polskim nazwiskiem mogą rażąco nie pasować do siebie. Zastanówmy się czy dane imię ma jakiekolwiek zdrobnienie i jak będziemy je używać na co dzień. Dziecko będzie przedstawiać się rówieśnikom w piaskownicy, przedszkolu, na studiach, w pracy, itp. Czy to samo imię będzie dobrze brzmiało w odniesieniu do maluszka jak i osoby dorosłej?

Nadając dziecku nietypowe imię weźmy pod uwagę to jak inni będą na nie reagować. Dzieci w wieku przedszkolnym bywają szczere i często lubią prześmiewać się z odmienności swych rówieśników. Nastolatki mogą mieć z tego powodu kompleksy a dorośli nawet problemy z przyjęciem do pracy. Imię ma być ozdobą człowieka, ma podkreślać walory i zalety danej osoby a nie śmieszyć. Kierujmy się rozumem a nie modą!

TOP 10 czyli najpopularniejsze imiona w 2012 roku nadawane dzieciom:

 • Dla dziewczynek : Julia, Maja, Zuzanna, Antonina, Lena, Zofia, Aleksandra, Natalia, Wiktoria, Oliwia
 • Dla chłopcówJakub, Szymon, Jan, Mateusz, Marek, Maciej, Kacper. Stanisław, Michał, Franciszek
Udostępnij wpis:
  Kategorie: Dzieci, Porady. Tagi: . Autor: Joanna Zasimowicz-Głucha. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  O Joanna Zasimowicz-Głucha

  Witam. Mam na imię Joanna i jestem położną z kilkuletnim stażem pracy. Ukończyłam Wyższe Studia Magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu o kierunku Położnictwo. Początkowo doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Obecnie jestem położną środowiskowo-rodzinną. Sprawuję opiekę nad kobietami w ciąży, połogu i noworodkami. Wiem, jak ogromnym zaufaniem darzą mnie pacjentki stąd pomysł na ten blog - udzielenie specjalistycznych, fachowych informacji z dziedziny położnictwa i ginekologii. Mam nadzieję,że niejednej kobiecie pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz udzielić informacji na nurtujące pytania. Prywatnie jestem mamą rocznej Dominiki. W pracy dzielę się z innymi kobietami własnym doświadczeniem połączonym z wiedzą merytoryczną. Moje zainteresowania to: medycyna,psychologia,genetyka i antropologia. Uwielbiam podróże, dobrą kuchnię oraz długie rozmowy o wszystkim i o niczym.

  Jeden komentarz nt. „Imię dla dziecka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>